Генеральне консульство України в Шанхаї

, Київ 00:29

Співробітництво між Харковом і Харбіном поглиблюється

19 січня, 12:08

19 січня у приміщенні Посольства України в КНР відбулась зустріч Посла Олега Дьоміна з керівниками Харбінського університету комерції, Харківського державного університету харчування і торгівлі та представництва Харківської області в пров. Хейлунцзян. Учасники зустрічі обговорили плани вузів та представництва щодо розвитку співробітництва у сфері професійного навчання, обміну викладачами і студентами для проведення лекцій і практики на виробництвах харчової промисловості України і Китаю, обміну досвідом із створення комерційних структур для надання послуг у сфері харчування, проведення спільних досліджень щодо безпеки харчування та створення нових продуктів. Було домовлено, що на базі представництва Харківської області в пров. Хелунцзян, діяльність якого забезпечує консалтингова компанія «ХуаюеДунфан», за підтримки керівництва Харбіну та активної участі зазначених українського і китайського вузів буде створено «Український центр співробітництва», діяльність якого буде зосереджена, перш за все, на міжвузівському співробітництвіта наданні послуг і допомоги комерсантам України і Китаю. У якості першого кроку сторони підписали тристоронній меморандум про створення такого центру в Харбіні. Також був підписаний Меморандум про співробітництво між ПУ в КНР та консалтинговою компанією «ХуаюеДунфан».

Крім цього, секретар парткому Харбінського університету комерції Сунь Сяньмінь підтвердив підтримку і участь вузу у просуванні в провінції проектів Посольства в культурній та гуманітарній сферах, зокрема присвячених висвітленню історії життя та діяльності української громади в Харбіні 100 років тому.

Підсумовуючи досягнуті домовленості, Посол Олег Дьомін подякував учасникам зустрічі за активну позицію у розгортанні міжрегіональної співпраці та на ознакузапочаткування дружніх відносин подарував Харбінському університету комерції комплект сучасних українських банкнот, монет та ювілейних монет для поповнення вражаючого університетського Музею світових грошей.