• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Питання, які найчастіше задають
Опубліковано 06 листопада 2014 року о 11:50

Моїй неповнолітній дитині–громадянці України необхідно самостійно подорожувати до України у супроводі третьої особи. Які супроводжувальні документи треба мати при собі окрім діючого проїзного документу дитини? 

 Така поїздка уможливлюється за дійсним проїзним документом дитини за нотаріально посвідченою згодою обох батьків дитини (один або два окремих документи), у якому вказується визначений маршрут поїздки і зазначається її часовий проміжок. Такий нотаріальний документ-згода батька (матері) підписується особисто у присутності консула України. За вчинення цієї нотаріальної дії справляється консульський збір у розмірі 200 RMB на рахунок Генерального консульства у «Bank of China», що підтверджується відповідною банківською квитанцією.

УВАГА! У разі проживання у САР Гонконг/Макао Ви можете звернутися до офіційних властей цих Спеціальних адміністративних районів з проханням посвідчити Вашу заяву штампом APOSTILLE згідно з Гаазькою конвенцію про відміну легалізації офіційних документів, учасницею якої є Україна, що, відповідно, визнаватиметься Україною.

Я громадянка України. У мене народилася дитина від іноземця у КНР. Чи матиме моя дитина громадянство України і чи не впливатиме це на можливість набуття громадянства батька моєї дитини?

Чи можна після цього вписати дані про дитину до мого закордонного паспорта?      

За Законом України «Про громадянство» діти, народжені від батьків,обоє або один з яких є громадянами України, набувають громадянство автоматично з моменту   народження. Для реєстрації факту набуття громадянства України Вам необхідно звернутися до Генерального консульства з відповідною заявою (зразок заяви та додаткову інформацію розміщено у підрубриці «Реєстрація набуття громадянства України та внесення даних про дітей до закордонних паспортів». На підставі поданих Вами особисто документів Посольство видає відповідну довідку. Законодавством України у випадку реєстрації громадянства України відносно дитини, інший з батьків (батько або мати) якої є іноземним громадянином, не передбачено обмежень стосовно юридичної можливості набуття такою дитиною громадянство іншої держави. Дані про дитину вносяться до Вашого дійсного закордонного паспорта, у якому є відмітка китайських міграційних органів на перебування у КНР, на підставі відповідної заяви (зразок заяви та довідкову інформацію розміщено на Веб-сторінці у вищезазначеній рубриці) та інших документів. За вчинення консульської дії – внесення даних про дитину до закордонного паспорту – справляється консульський збір у розмірі 200 RMB на рахунок Генерального консульства у «Bank of China» (платіжне направлення готується консульською посадовою особою під час прийому громадян, на підставі якого сплачується відповідний консульський збір у банку) що підтверджується відповідною банківською квитанцією.

Я на законних підставах проживаю у КНР. Термін дії мого закордонного паспорта України закінчується. Чи можу я його подовжити у Консульстві?  

Так. Така консульська дія вчинюється консульським підрозділом за погодженням з органом видачі Вашого паспорта в Україні. До консульського підрозділу подається відповідна заява (зразок заяви та довідкова інформація розміщена на веб-сторінці Консульства у рубриці «Консульські питання» у підрубриці «Подовження терміну дії закордонного паспорту». За вчинення цієї консульської дії справляється консульський збір у розмірі 400 RMB рахунок Генерального консульства у «Bank of China», що підтверджується відповідною банківською квитанцією. 

Я проживаю у КНР 5 років. Отримав дозвіл міграційних властей на постійне проживання. Чи необхідно зареєструватися у Генеральному консульстві? 

У разі залишення за кордоном де-факто на довготривале перебування за чинним законодавством України Вам необхідно оформити дозвіл компетентних органів України за місцем Вашої останньої реєстрації (прописки) відповідного дозволу на постійне проживання у КНР (ПМП). Ви можете подавати через Генеральне консульство (перелік вимог, довідкова інформація  та відповідна анкета для заповнення розміщено на нашому веб-сайті у рубриці «Консульські питання» у підрубриці «Оформлення ПМП».

За вчинення цієї консульської дії справляється консульський збір у розмірі 1600 RMB на рахунок Консульства у «Bank of China», що підтверджується відповідною банківською квитанцією.

По завершенню цієї процедури (як правило розгляд питання компетентними органами України триває до шести місяців) Ви маєте право стати на постійний консульський облік у Консульстві. Для цього заповнюється заява-анкета, подаються необхідні документи (зразок заяви та довідкова інформація розміщена на Веб-сайті у рубриці «Консульські питання» у підрубриці «Реєстрація громадян України». За вчинення цієї консульської дії справляється консульський збір у розмірі 300 RMB на рахунок Генерального консульства у «Bank of China», що підтверджується відповідною банківською квитанцією.

Я на законних підставах проживаю у КНР. При поверненні до КНР з України під час проходження прикордонного контролю працівники АДПСУ України звернули увагу на те, у моєму закордонному паспорті відсутня відмітка про узяття на консульський облік. Чи є це правовою вимогою? І що для цього необхідно зробити? Чи впливає це на реалізацію мною законного конституційного права під час виборчого процесу? 

Питання узяття на консульський облік носить характер вільного волевиявлення і не вимагає від Вас примусового виконання. Консульський облік може бути як постійним (для тих громадян, які оформили дозвіл компетентних органів України на постійне проживання за кордоном) так і тимчасовий, але з визнаним строком.  Водночас, подана Вами інформація Генеральному консульству щодо перебування на консульському обліку створює для Вас правові підстави для включення до Єдиного реєстру виборців, які передаються дипломатичними каналами до ЦВК України. Зразки заяв та довідкова інформація розміщена на Веб-сайті у рубриці «Консульські питання» у підрубриках «Реєстрація громадян України», «Вибори», на Веб-сайті МЗС

Чи можна зробити довіреність у консульстві України щодо відчуження майна (продаж, дарування, тощо)?

Ні, всі довіреності пов’язані з відчуженням майна необхідно оформлювати в нотаріальних конторах в Україні.

Я вийшла заміж за іноземного громадянина у КНР. Чи визнаватиметься мій шлюб в Україні? Після реєстрації шлюбу взяла прізвище чоловіка. Чи потрібно мені отримувати новий паспорт?

 

 

 

Документ про укладення законного шлюбу між чоловіком та жінкою, зареєстрований у КНР, виданий місцевим органом КНР, має бути легалізований в МЗС КНР та у Генеральному консульстві України в Шанхаї (або нотаріальним штампом APOSTILLE у випадку видачі такого документу офіційними властями САР Гонконг або Макао). Такий документ і підтверджуватиме Ваш офіційний шлюб за кордоном. У разі наявності реєстрації (прописки) в Україні, тобто неоформлення Вами процедури ПМП (дозволу компетентних органів України на постійне проживання в КНР) та, відповідно, українського внутрішнього паспорта,– Вам необхідно починати з обміну саме цього внутрішнього паспорта за місцем реєстрації в Україні, а лише після цього Ви маєте право на отримання нового закордонного паспорта.

УВАГА! Ця норма не стосується тих осіб, якщо Ви виявляєте готовність оформлювати ПМП у КНР.

Задля уникнення непорозумінь при перетині кордону (як тимчасовий засіб) Ви маєте право пред’являти для проходження паспортного контролю разом з закордонним паспортом (в якому вказане дошлюбне прізвище) легалізований зазначений документ про одруження, виданий у КНР.   

Я на законних підставах перебуваю у КНР. У моєму закордонному паспорті відсутні вільні сторінки і МГБ КНР вимагає подання нового паспорта України для виїзду за кордон. Які правові підстави, визначені на сьогодні чинним законодавством України для обміну закордонних паспортів в консульських установах України?  

У разі наявності вільних сторінок у Вашому закордонному паспорті Ви маєте право на подовження терміну дії Вашого паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

(УВАГА! Сторінка у двосторонньому аркуші закордонного паспорта України, що містить відтиски, які переходять на цю вільну сторінку, не вважається заповненою!)

Особи, які оформили дозвіл компетентних органів України на постійне проживання за кордоном, який видається МГБ КНР, означає лише надання КНР права іноземцю на перебування на її території без обмеження і жодною мірою не стосується поняття дозволу компетентних  органів України на постійне проживання за кордоном), особи, які перебувають на навчанні або перебувають на стажуванні чи відряджені з України з цією метою  тобто постійно зареєстровані в Україні і лише тимчасово перебувають у КНР на підставі дозволів міграційної служби КНР, а також особи, які постійно зареєстровані в Україні і на законних підставах тимчасово працевлаштовані у КНР за відповідними контрактами/трудовими угодами мають право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон у Генеральному консульстві України. Необхідна інформація та заява-анкета розміщена на Веб-сайті у рубриці «Консульські питання» у підрубриці «Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон». За вчинення цієї консульської дії справляється відповідний консульський збір у розмірі 900 RMB Термін централізованого оформлення закордонного паспорта в Україні може зайняти тривалий час (понад 3 місяці).

Я громадянка України, перебуваю у КНР та постійно зареєстрована в Україні (маю внутрішній паспорт України). Маю намір розірвати шлюб, зареєстрований в Україні. До якого органу влади мені звернутися?    

Для розірвання шлюбу за взаємною згодою обох з подружжя подається заява до відділу актів цивільного стану громадян в Україні. У разі відсутності такої згоди, Ви маєте право подати відповідну заяву до суду за місцем Вашої реєстрації в Україні.

Чи можна засвідчити заяву про не перебування у шлюбі для подальшого укладення шлюбу з іноземним громадянином у відповідних органах КНР?

 

Так, ми можемо нотаріально засвідчити Ваш підпис на заяві стосовно не перебування Вас у зареєстрованому шлюбі.

Чи можна їхати до КНР працювати за запрошенням китайських партнерів за наявністю туристичної або за бізнес візи?  

Категорично не радимо цього робити! Практика останніх років показує на  недобросовісне відношення до іноземних громадян компаній, які не оформлюють робочі візи заздалегідь. Досить часто «такі» роботодавці вилучають паспортні документи для, нібито, оформлення робочої візи, а потім повертають документи з простроченою візою та відмовляються платити за виконану українськими громадянами роботу. У таких випадках, громадяни України звернувшись до правоохоронних органів КНР мають великі проблеми, так як, чинне законодавство КНР забороняє ведення будь якої діяльності, що приносить прибуток, без відповідного дозволу та робочої візи.

Деякі питання щодо китайських віз

Типи віз і що означають позначки в них?

Часто отримуючи візу в Китай, багато громадян не можуть прочитати її правильно, або користуються недостовірними чутками людей далеких від візових питань, відповідно неправильне трактування інформації зазначеної у візі призводить до того, що відвідувач країни мимоволі допускає порушення візового режиму, що в кращому випадку закінчується штрафом, а найчастіше, депортацією і забороною на в'їзд. Спробуємо пояснити, яку візу Ви оформляєте і як правильно розібратися в ній.

Category – тут вказується категорія Вашої візи: 

L – туристична віза – за цією візою Ви можете відвідати Китай для відпочинку, знайомства з країною або просто подорожі. Видається на 1 або 2 в’їзди;

M - бізнес віза – з цією візою Ви можете займатися комерційною і торговою діяльністю на території Китаю, видається на 1, 2 або необмеженої кількість відвідувань Китаю;

Z - робоча віза – це віза дає Вам право працювати на території Китаю, видається для в'їзду в Китай після чого протягом 30 днів її потрібно поміняти на робочу посвідку на проживання в міграційній службі за місцем проживання і роботи;

X – навчальна віза – видається для навчання у ВНЗ Китаю.

Існують і інші категорії, але це найбільш поширені.

Entries – дана цифра або буква вказує на кількість разів відвідання Китаю: 1 – один раз; 2 – два рази; М – багаторазова.

Enter before/issue date – дата останнього в’їзду в Китай і дата видачі візи, обидві ці дати складають так званий період, в який Ви можете в’їжджати в Китай і знаходитися там.

Days after entry - визначає, скільки днів Ви можете знаходитися в Китаї з моменту останнього перетину кордону, звертаємо Вашу увагу, що день в’їзду вважається першим днем.

Issue dat – місце видачі візи

Чи можна зробити нову китайську візу, не виїжджаючи за межі Китаю?

Відповідь на питання - НІ, робити візу без виїзду - це не законно з декількох причин: Ви перебуваєте у Китаї за діючою ще візою і передаєте паспорт представнику "сумнівної компанії", який приносить його в китайські дипломатичні установи  і там Вам вклеюють нову візу.

Далі починаються проблеми: в паспорті не може стояти дві діючих візи, при подачі на нову візу – стара віза анулюється. Далі, Вам паспорт повертають в Китаї (у цьому щастить не всім), і ми маємо наступну ситуацію:

- Ви в Китаї за скасованою (анульованої в момент отримання нової) візі, тому що Ви в’їжджали в Китай саме по цій візі, коли вона була дійсна і в базі даних у прикордонників дані саме цієї візи, а не нової.

- у Вашому паспорті віза, яка не проходила кордон.

- Вам потрібно зробити виїзд з Китаю по анульованій візі.

Тобто фактично Ви до спроби (не завжди вдалою) виїхати з Китаю знаходитесь у НЕЛЕГАЛЬНОМУ становищі, так як ваша стара віза АНУЛЬОВАНА!

А далі, все залежить від уважності прикордонника, швидкості оновлення даних в базі прикордонної служби і Вашого успіху. Комусь щастить, і він виїжджає з Китаю і в’їжджає за новою візою, а хтось потрапляє у в'язницю, отримує значний штраф, анульовану візу і заборону на відвідування Китаю від 5 до 10 років.

Генеральне консульство України в Шанхаї категорично не радить Вам це робити!

Варто відзначити, що люди які пропонують Вам отримати візу без виїзду абсолютно не несуть ніякої відповідальності за це, і ніхто не поверне Вам гроші і не відшкодує збитки від незаконного «бізнесу». Більш того, бувають випадки коли така «схема» у таких ділків дає збій і китайський консул каже: «Віддаємо паспорт власнику тільки особисто». Сподіваємось, не потрібно коментувати, що це закінчується оформленням нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон, абовзагалі виїздом на Батьківщину за посвідкою на повернення. Звичайно, за свій рахунок, так як "посередники" одразу зникають, звинувативши Вас в тому що ВИ щось не так зробили.

За який термін до закінчення візи потрібно отримувати нову?

Такої вимоги немає, це знову ж серії міфів нелегальних ділків, які ні за що не відповідають, а їх завданням є змусити Вас прийти до них швидше, при цьому переконуючи, що нікуди їхати не треба. Ви можете спокійно знаходиться хоч до останнього дозволеного візою дня перебування в Китаї і після цього виїхавши з КНР отримати нову візу.

 

Можна жити і працювати по робочій візі, припинивши трудові відносини з нинішнім роботодавцем?

Отримавши візу робочу візу , Ви можете працювати тільки у того роботодавця, який Вам робив цю візу, і лише за тією адресою, яка зазначена у документах при подачі на візу! Всі інші варіанти трудової діяльності прирівнюються до порушення і незаконної трудової діяльності, що спричинить штраф, анулювання візи і депортацію, часто разом із забороною на в'їзд на кілька років.

Перебуваючи за кордоном і будуючи плани на довге щасливе життя і роботу там, не нехтуйте додержанням законів країни, де Ви перебуваєте. Ваш паспорт і Ваша візова історія в даному випадку, мабуть, найцінніше, і недотримання законів негативно впливає на ваші перспективні плани.

Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії Tyt.pdf.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux