• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Взяття на постійний або тимчасовий консульський облік
Опубліковано 22 серпня 2022 року о 11:50

На постійний консульський облік приймаються громадяни України, які відповідно до чинного законодавства України є такими, що постійно проживають за кордоном.

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 57 Порядку організації та ведення військово обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого поставною КМУ від 07.12.2016 №921, дипломатичні та консульські представництва України:

- повідомляють про взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників і військовозобов’язаних відповідним районним (міським) військовим комісаріатам за місцем перебування їх на військовому обліку;

- ведуть військовий облік призовників і військовозобов’язаних, які перебувають на тимчасовому консульському обліку.

У зв’язку з цим, просимо мати при собі інформацію чи копії документів з адресами військових комісаріатів, в яких громадянин перебуває на військовому обліку.


1.  Заява - для особи, яка досягла 16-річного віку

     Заява - для особи, яка не досягла 16-річного віку

При прийнятті на постійний, або тимчасовий консульський облік особи молодше 16-річного віку, заява про прийняття такої особи на облік на неї заповнюються одним з батьків (законним представником).

2. Паспорт

Закордонний паспорт +  копії сторінок паспорта з написами і відомостями про пред’явника документа, відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон.

У разі відсутності у особи молодше 16-річного віку власного паспортного документа або проїзного документа дитини до заяви додаються копії сторінок паспортних документів батьків (законних представників) з написами і відомостями про пред’явника документа, відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон та відомостями про особу молодше 16-річного віку.

3. Копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (паспорта громадянина України, свідоцтва про народження, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини)

4. Дозвіл, що дає право на проживання в цій іноземній державі

Оригінал і копія виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі (оригінал такого дозволу обов’язково повертається заявнику)

6. Копія документа, виданого компетентними органами іноземної держави, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території іноземної держави, яка належить до консульського округу закордонної дипломатичної установи України, до якої подається заява про взяття на консульський облік

7. Фото

1 друкована кольорова фотокартка розміром 10 х 15 см (зображення обличчя повинне становити від 70% до 80% загальної площі фотокартки, фое - білий, або світло-сірий) 

8. Сплата консульського збору

$20 - за постановку на постійний консульський облік особи старше 16-річного віку

У разі наявності технічної можливості за бажанням заявника така дія може бути вчинена в терміновому порядку, при цьому, консульський збір справлятиметься у подвійному розмірі.

Консульський збір сплачується у вигляді "Money Order". Готівка, кредитні картки, чеки, банківські перекази не приймаються!

За прийняття на постійний консульський облік у зв’язку зі зміною меж консульського округу закордонного консульського округу консульський збір не стягується.

9. Документ посвідчення особи та повноваження законного представника

У разі звернення про прийняття на постійний, або тимчасовий консульський облік законним представником, окрім зазначених документів, подаються оригінал та копія документів, що посвідчують особу та повноваження законного представника (оригінал зазначених документів обов’язково повертається


⦁    Особисто

Прийом заявників відбувається виключно за попереднім записом на прийом.

⦁    Поштою

На адресу Генерального консульства України в Шанхаї.


Строк розгляду заяв становить не більш як десять робочих днів з дня отримання необхідних документів.


⦁    Строк перебування на постійному консульському обліку необмежений.

Особа, яка перебуває на постійному консульському обліку, зобов’язана кожні десять років звертатися до Генерального консульства України в Сан-Франциско для актуалізації даних про себе. Актуалізація даних, що містяться в обліковій картці, відбувається шляхом подання заяви.

Невиконання громадянином України, який перебуває на постійному консульському обліку, обов’язку щодо актуалізації даних є підставою для зняття з консульського обліку.

⦁    Громадяни України приймаються на тимчасовий консульський облік строком на один рік.

Зазначений строк може бути збільшений відповідно до строку дії дозволу іноземної держави на проживання, виданого особі, яка приймається на консульський облік, але не може перевищувати п’яти років.


Рішення про відмову у взятті на консульський облік приймається уповноваженою посадовою особою у разі, коли:

1) особа, яка приймається на консульський облік, не є громадянином України;

2) стосовно взяття на облік звернулася особа, яка не досягла 16-річного віку, або її законні представники, що не мають документального підтвердження своїх повноважень;

3) документи або інформація, необхідні для взяття на консульський облік, надані не в повному обсязі, або надані документи є недійсними.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux