• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Деякі питання щодо китайських віз
Опубліковано 26 липня 2016 року о 07:20

Типи віз і що означають позначки в них?

Часто отримуючи візу в Китай, багато громадян не можуть прочитати її правильно, або користуються недостовірними чутками людей далеких від візових питань, відповідно неправильне трактування інформації зазначеної у візі призводить до того, що відвідувач країни мимоволі допускає порушення візового режиму, що в кращому випадку закінчується штрафом, а найчастіше, депортацією і забороною на в'їзд. Спробуємо пояснити, яку візу Ви оформляєте і як правильно розібратися в ній.

Category – тут вказується категорія Вашої візи: 

L – туристична віза – за цією візою Ви можете відвідати Китай для відпочинку, знайомства з країною або просто подорожі. Видається на 1 або 2 в’їзди;

M - бізнес віза – з цією візою Ви можете займатися комерційною і торговою діяльністю на території Китаю, видається на 1, 2 або необмеженої кількість відвідувань Китаю;

Z - робоча віза – це віза дає Вам право працювати на території Китаю, видається для в'їзду в Китай після чого протягом 30 днів її потрібно поміняти на робочу посвідку на проживання в міграційній службі за місцем проживання і роботи;

X – навчальна віза – видається для навчання у ВНЗ Китаю.

Існують і інші категорії, але це найбільш поширені.

Entries – дана цифра або буква вказує на кількість разів відвідання Китаю: 1 – один раз; 2 – два рази; М – багаторазова.

Enterbefore/issuedate – дата останнього в’їзду в Китай і дата видачі візи, обидві ці дати складають так званий період, в який Ви можете в’їжджати в Китай і знаходитися там.

Daysafterentry - визначає, скільки днів Ви можете знаходитися в Китаї з моменту останнього перетину кордону, звертаємо Вашу увагу, що день в’їзду вважається першим днем.

Issuedat – місце видачі візи

Чи можна зробити нову китайську візу, не виїжджаючи за межі Китаю?

Відповідь на питання - НІ, робити візу без виїзду - це не законно з декількох причин: Ви перебуваєте у Китаї за діючою ще візою і передаєте паспорт представнику "сумнівної компанії", який приносить його в китайські дипломатичні установи  і там Вам вклеюють нову візу.

Далі починаються проблеми: в паспорті не може стояти дві діючих візи, при подачі на нову візу – стара віза анулюється. Далі, Вам паспорт повертають в Китаї (у цьому щастить не всім), і ми маємо наступну ситуацію:

- Ви в Китаї за скасованою (анульованої в момент отримання нової) візі, тому що Ви в’їжджали в Китай саме по цій візі, коли вона була дійсна і в базі даних у прикордонників дані саме цієї візи, а не нової.

- у Вашому паспорті віза, яка не проходила кордон.

- Вам потрібно зробити виїзд з Китаю по анульованій візі.

Тобто фактично Ви до спроби (не завжди вдалою) виїхати з Китаю знаходитесь у НЕЛЕГАЛЬНОМУ становищі, так як ваша стара віза АНУЛЬОВАНА!

А далі, все залежить від уважності прикордонника, швидкості оновлення даних в базі прикордонної служби і Вашого успіху. Комусь щастить, і він виїжджає з Китаю і в’їжджає за новою візою, а хтось потрапляє у в'язницю, отримує значний штраф, анульовану візу і заборону на відвідування Китаю від 5 до 10 років.

Генеральне консульство України в Шанхаї категорично не радить Вам це робити!

Варто відзначити, що люди які пропонують Вам отримати візу без виїзду абсолютно не несуть ніякої відповідальності за це, і ніхто не поверне Вам гроші і не відшкодує збитки від незаконного «бізнесу». Більш того, бувають випадки коли така «схема» у таких ділків дає збій і китайський консул каже: «Віддаємо паспорт власнику тільки особисто». Сподіваємось, не потрібно коментувати, що це закінчується оформленням нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон, абовзагалі виїздом на Батьківщину за посвідкою на повернення. Звичайно, за свій рахунок, так як "посередники" одразу зникають, звинувативши Вас в тому що ВИ щось не так зробили.

За який термін до закінчення візи потрібно отримувати нову?

Такої вимоги немає, це знову ж серії міфів нелегальних ділків, які ні за що не відповідають, а їх завданням є змусити Вас прийти до них швидше, при цьому переконуючи, що нікуди їхати не треба. Ви можете спокійно знаходиться хоч до останнього дозволеного візою дня перебування в Китаї і після цього виїхавши з КНР отримати нову візу.

 

Можна жити і працювати по робочій візі, припинивши трудові відносини з нинішнім роботодавцем?

Отримавши візу робочу візу , Ви можете працювати тільки у того роботодавця, який Вам робив цю візу, і лише за тією адресою, яка зазначена у документах при подачі на візу! Всі інші варіанти трудової діяльності прирівнюються до порушення і незаконної трудової діяльності, що спричинить штраф, анулювання візи і депортацію, часто разом із забороною на в'їзд на кілька років.

Перебуваючи за кордоном і будуючи плани на довге щасливе життя і роботу там, не нехтуйте додержанням законів країни, де Ви перебуваєте. Ваш паспорт і Ваша візова історія в даному випадку, мабуть, найцінніше, і недотримання законів негативно впливає на ваші перспективні плани.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux