За результатами 2020 р. за товарообігом Китай посідає перше місце серед усіх торгівельних партнерів України.
Стан торгівлі товарами
Відповідно до даних Держстату України, за 2020 р. двосторонній товарообіг склав $15,4 млрд., при цьому експорт товарів з України до Китаю склав $7,1 млрд. (+98,0%), імпорт китайських товарів в Україну склав $8,3 млрд. (-9,8%). Негативне сальдо для України за цей період -$1,2 млрд.
Структура двосторонньої торгівлі товарами.
У структурі українського експорту до Китаю у 2020 р. домінували поставки: руди, шлаків і золи; зернових культур; жирів та олії тваринного або рослинного походження; чорних металів; залишків і відходів харчової промисловості; котлів, машин; деревини і виробів з деревини.
У структурі імпорту китайських товарів до України домінували поставки: електричних машин; котлів, машин; засобів наземного транспорту крім залізничного; пластмас, полімерних матеріалів; приладів та апаратів оптичних, фотографічних; взуття; різноманітної хімічної продукції; іграшок; органічних хімічних сполук; меблів; чорних металів; виробів з чорних металів; каучуку, гуми тощо.
Стан торгівлі послугами
Згідно з даними Держстату України, за 2020 р. обсяг торгівлі послугами склав $312,9 млн. Експорт послуг з України до Китаю склав $121,4 млн. (-36,3%), імпорт китайських послуг в Україну склав $191,5 млн. (-15,6%). Негативне сальдо для України за цей період склало -$70,0 млн.
Структура двосторонньої торгівлі послугами.
У структурі українського експорту послуг до Китаю домінували: ділові послуги; транспортні послуги; послуги з ремонту та технічного обслуговування, що не віднесені до інших категорій; послуги, пов’язані з подорожами; послуги з будівництва; послуги у сфері телекомунікації, комп’ютерні та інформаційні послуги.
У структурі імпорту послуг з Китаю домінували: послуги, пов’язані з фінансовою діяльністю; транспортні послуги; ділові послуги; послуги у сфері телекомунікації, комп’ютерні та інформаційні послуги; роялті та інші послуги, пов’язані з використанням інтелектуальної власності; послуги, пов’язані з подорожами.
Стан інвестиційного співробітництва
За офіційними даними НБУ, станом на 30.09.2020 р. в економіку України залучено $75,7 млн. прямих інвестицій з Китаю (з початку року цей показник зменшився на $6,2 млн.). Головним чином китайські інвестиції вкладені в: галузі української промисловості – 43,5%; сільське, лісове та рибне господарство – 12,3%; оптову та роздрібну торгівлю, ремонт транспортних засобів – 10,2%; професійну, наукову та технічну діяльність – 19,7%; операції з нерухомим майном – 3,6%; транспорт, складське господарство, поштову та кур’єрську діяльність – 3,4%; будівництво – 3,4% тощо.