• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • 中文
Науково-технічне співробітництво між Україною та Китаєм
Опубліковано 29 березня 2021 року о 09:46

Співпраця України з КНР у галузі науки і техніки є одним з пріоритетних напрямів двосторонніх відносин. Головним механізмом її реалізації є Комісія зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР, створена у 2011 р., а також низка профільних Підкомісій, у тому числі:

1. З питань науково-технічного співробітництва

Підкомісія створена на заміну Спільної українсько-китайської Комісії з науково-технічного співробітництва, яка існувала з 1997 по 2010 рр. та провела 8 засідань. За час функіонування попередньої Комісії спектр напрямків співробітництва був розширений, також спільно було профінансовано роботи у 98 проектах у рамках відповідних дворічних програм співробітництва.

Пріоритетними напрямами співробітництва у галузі НТС визначено: енергоефективність, авіабудування, суднобудування, раціональне природокористування, розвиток аерокосмічних, інформаційних та комунікаційних технологій, а також підготовку і стажування аспірантів та молодих учених.

У ході першого засідання Підкомісії, яке відбулася у липні 2012 р. у м. Пекін, було затверджено Програму науково-технічного співробітництва між Україною та КНР на 2013-2014 рр., що передбачає реалізацію низки спільних конкретних проектів між науково-дослідними та освітніми установами обох країн.

23 червня 2016 р. у Києві відбулося друге засідання Підкомісії, під час якого обговорено стан та перспективи українсько-китайського співробітництва, а також затверджено Програму співпраці між Україною та КНР на 2017-2018 рр.

17 червня 2016 р. у м. Харбін у рамках 27-го Харбінського міжнародного торговельно-економічного ярмарку було проведено сесію: «Українсько-китайське співробітництво у науково-технічній сфері». На конференції з доповідями і презентаціями виступили українські науковці та представники виробничого і наукового секторів провінції Хейлунцзян і м.Харбін.

У листопаді 2017 року у м. Цзінань за участі масштабної української делегації було проведено Першу українсько-китайську науково-інноваційну конференцію, на якій було підписано Угоду про науково-технічне співробітництво між Національною академією наук України та Академією наук провінції Шаньдун.

21-24 листопада 2017 року у Київському міжнародному виставковому центрі за сприяння Посольства проведено Українсько-китайську інноваційну виставку, участь в якій взяли понад 80 китайських інститутів та компаній, які зацікавлені у співпраці з українськими науковцями.

6-7 червня 2018 року Посольством забезпечено проведення у Китаї третього засідання  Підкомісії з питань НТС, на якому було узгоджено нову Програму науково-технічного співробітництва між Україною та КНР на 2019-2020 рр., що передбачає часткове фінансування українських установ за рахунок китайських фондів.

13 жовтня 2018 року відбулась Друга Харбінська українсько-китайська науково-інноваційна конференція.

24-26 жовтня 2018 року у м. Ціндао (пров. Шаньдун) проведено наукову конференцію "Розвиток українсько-китайської науково-технічної співпраці в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях», присвячену 100-річчю Національної академії наук України, в якій взяли участь десять українських наукових центрів та понад 40 китайських компаній.

У квітні 2019 року було затверджено Програму науково-технічного співробітництва між Україною та Китайською Народною Республікою на період 2019-2020 рр., в яку загалом увійшли 32 спільні проекти.

У період з 01 січня по 28 лютого 2021 р. у рамках підготовки Четвертого засідання Підкомісії та чергової Програми науково-технічного співробітництва між Україною та Китайською Народною Республікою, було проведено конкурс українсько-китайських спільних проектів  на 2021 – 2022 рр.

 

2. З питань співробітництва в космічній галузі

Підкомісія створена на заміну Українсько-китайської Підкомісії у сфері дослідження і використання космічного простору в мирних цілях, яка існувала з 1997 по 2010 рр. За цей період було виконано два спільні п’ятирічні плани співробітництва (на  2001-2005 рр. та  2006-2010 рр.), а також прийнято План співробітництва в космічній галузі на 2011-2015 роки.

У ході першого засідання нової Підкомісії, у квітні 2011 р. у Києві, було розглянуто стан виконання Програми на 2011-2015 рр. та узгоджено можливість її розширення. Нова редакція Програми була затверджена під час другого засідання Підкомісії, яке відбулося у жовтні 2012 р. у Пекіні.

Третє засідання Підкомісії проведено 7 квітня 2016 р., під час якого було затверджено  четверту Програму співробітництва в космічній галузі на 2016-2020 роки, до якої увійшли понад 70 перспективних напрямків співпраці.

У листопаді 2017 році було проведено четверте засідання Підкомісії з питань співробітництва в галузі космосу, що дозволило включити до Програми співробітництва в космічній галузі на 2016-2020 роки додаткові 10 проектів.

У листопаді 2018 році було проведено п’яте засідання Підкомісії, в ході якого було розширено Програму співробітництва та визначено перспективні напрямки довгострокової співпраці, серед яких дослідження Місяця та дальнього космосу, створення надважкої ракети-носія, розробка систем телеметрії, зв’язку та управління КА, моніторинг космічного сміття, прийом і застосування даних ДЗЗ тощо.

У листопаді 2019 року у м. Дніпро проведено зустріч Спільної робочої групи з підготовки Шостого засідання Підкомісії, в ході якої було узгоджено включення нових пунктів до Програми співробітництва в галузі космосу на 2016-2020 роки, а також підготовлено проект нової п’ятирічної Програми.

22 жовтня 2020 року, за сприяння та за участі Посольства України у КНР, під співголовуванням Голови Державного Космічного Агентства України Володимира Усова і Голови Китайської Національної Космічної Адміністрації Чжан Кецзяня у форматі відео-конференції проведено Шосте засідання Підкомісії. Сторони обговорили результати виконання Програми на 2016-2020 рр. та підписали Програму українсько-китайського співробітництва у космічній галузі на 2021-2025 рр., до якої увійшли 69 спільних проектів.

 

3. З питань співробітництва в галузі медицини

Перше засідання Підкомісії відбулося 11 травня 2012 р. у м. Київ. Під час засідання розглянуті питання шляхів подальшого розвитку співпраці в галузі охорони здоров’я. Друге засідання Підкомісії, яке відбулося в м. Гуанчжоу 19 листопада 2013 р., головним чином було присвячено співпраці у галузі традиційної китайської медицини.

Третє засідання Підкомісії відбулось у вересні 2016 р. в Україні. Під час засідання сторонами було узгоджено перспективні напрямки співробітництва, зокрема можливість створення в Україні спільного наукового технопарку медичного профілю.

В рамках домовленостей, досягнутих під час третього засідання Міжурядової українсько-китайської комісії зі співробітництва, за сприяння Посольства започатковано переговорний процес щодо співпраці між академіями медичних наук України та Китаю.

У травні 2019 року у Пекіні проведено зустріч високого рівня за участі заступника міністра охорони здоров’я України Романа Ілика, в ході якої було обговорено поточний стан і перспективи співпраці у сфері охорони здоров’я.

27 жовтня 2020 р. у форматі відео-конференції проведено Четверте засідання Підкомісії під співголовуванням Заступника Міністра охорони здоров’я України Ігоря Іващенка та члена партійної групи Національної комісії з охорони здоров’я Китайської Народної Республіки Ван Цзяньцзюня.

Cторони підвели підсумки роботи з моменту проведення Третього засідання Підкомісії, обмінялися досвідом у боротьбі з пандемією, обговорили перспективи співпраці в рамках дослідження і розробки вакцини проти COVID-19, домовилися щодо сприяння розвитку взаємодії медичних закладів двох країн в сфері кардіології та кардіохірургії, а також висловили наміри розвивати співробітництво в галузі традиційної китайської медицини.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux