• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Режим в`їзду до Китайської Народної Республіки
Опубліковано 06 жовтня 2021 року о 05:29

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО В’ЇЗДУ 

Щодо в’їзду до материкового Китаю

У зв’язку з епідемічною ситуацією наразі діє заборона органів влади КНР на в’їзд до країни для громадян України, які знаходяться на території України, у т.ч. власників дійсних віз та дозволів на тимчасове проживання категорій Z, Q, S. Крім цього, Посольство КНР в Україні припинило оформлення Декларації про стан здоров’я щодо зазначених категорій осіб. Згадані обмеження є вимушеними тимчасовими заходами, прийнятими у зв’язку з актуальною епідемічною ситуацією, та не стосуються власників дипломатичних і службових віз (та відповідних паспортів), а також віз категорії С.

Щодо в’їзду в САР Гонконг

Влада регіону регулярно змінює правила в’їзду до Гонконгу на основі моніторингу епідемічної ситуації у світі та в місті. Актуальні правила та умови в’їзду розміщені на офіційному сайті: https://www.coronavirus.gov.hk/eng/inbound-travel.html

Щодо в’їзду в САР Макао

В’їзд до САР Макао можливий виключно з території Китаю. Щодо питань, пов’язаних із в’їздом до САР Макао, зверніться будь ласка до міграційних органів спеціального адміністративного району: https://www.fsm.gov.mo/psp/eng/main.html

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО ТРАНЗИТУ 

Призупинене 144-годинне безвізове транзитне перебування у: Пекіні, Шанхаї, Гуанчжоу, Ченду, Ціндао, Чунцін, Шеньян, Сіань, Гуйлінь, Ханчжоу, Нанкін, Чанша, Харбін, Ухань, Далянь, Сямень, Тянцзінь і Куньмін; провінції Гуандун, Чжецзян та Цзянсу. 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ 

Інформація щодо процедури посадки на авіарейс пасажирами, які прямують з України до КНР.

З 7 листопада 2020 року всі китайські та іноземні пасажири, які вирушають з України в КНР, перед посадкою на авіарейс зобов’язані надати негативний результат ПЛР-тестування на COVID-19 і негативний результат тестування на антитіла класу IgM до COVID-19 (обидва результати повинні бути вказані на одній довідці, а не окремо), а також подати заявку на отримання зеленого QR-коду здоров’я з відміткою «HS» або Декларації про стан здоров’я. Конкретні вимоги полягають в наступному:

 • Вимоги до проходження тестування.

У зв’язку з відсутністю прямого авіасполучення між Україною і КНР всі пасажири, які вирушають з України в КНР, вимушені здійснювати пересадку на транзитний авіарейс в третіх країнах, отже, всі пасажири зобов’язані двічі проходити ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID- 19. Перше тестування проводиться в Україні. Не раніше ніж за 48 годин до посадки на авіарейс пасажири зобов’язані пройти процедуру забору матеріалу тестування, отримати довідку з негативними результатами ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID-19 і відправити її на електронну адресу Посольства КНР в Україні для підтвердження. Друге тестування проводиться на території транзитної країни (через яку пасажири здійснюють транзитний авіарейс). Не раніше ніж за 48 годин до посадки на авіарейс пасажири зобов’язані пройти процедуру забору матеріалу тестування, отримати довідку з негативними результатами ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID-19 і відправити її на електронну адресу Посольства КНР для підтвердження. Термін дії QR-коду здоров’я і Декларації про стан здоров’я становить 48 годин, починаючи з моменту забору матеріалу тестування.

 • Процедура оформлення іноземними громадянами Декларації про стан здоров’я.

Після отримання довідки з негативними результатами ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID-19 громадяни повинні відправити адресу електронної пошти Посольства КНР в Україні відскановані документи: першу сторінку закордонного паспорта, довідку з результатами тестування, власноруч підписану Декларацію про стан здоров’я, копію авіаквитків (при наявності), а також діючу візу. Документи необхідно відправити на адресу дипустанови КНР, в якому була видана віза. Для підтвердження Посольством КНР у відповідній транзитній країні, через яку здійснюється транзитний авіарейс, пасажири мають самостійно знайти інформацію і електронну адресу на офіційному сайті Посольства КНР в даній країні. Після підтвердження Посольство КНР ставить електронну печатку на Декларацію про стан здоров’я і повертає заявнику електронною поштою. Пасажири зобов’язані самостійно роздрукувати Декларацію про стан здоров’я і мати її при собі. Авіакомпанії, що здійснюють прямі авіарейси в КНР, будуть дозволяти здійснювати посадку на літак на підставі Декларації про стан здоров’я, виданої Посольством КНР в тій країні, з якої здійснюється даний авіарейс.

У разі виникнення додаткових питань зверніться будь ласка до дипломатичних установ КНР в Україні:

Посольство КНР в Україні (м.Київ): [email protected]

Генеральне Консульство КНР в Одесі: [email protected]

ВІДПОВІДІ НА ЧАСТІ ПИТАННЯ 

  Чи можна в’їхати в КНР за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія, за паперовим сертифікатом з порталу Дія (з QR code) або за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем

– Ні.

– Чи можна в’їхати в КНР на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годинна підставі негативного ПЛР тесту, зроблено не більш ніж 72 години в будь-якій лабораторії або лабораторії із затвердженого переліка? 

– Ні. Оформлення більшості типів віз диппредставництвами КНР в Україні тимчасово припинена. У випадку отримання дозволу на в’їзд до країни обов’язковим є проходження ПЛР тесту та тесту на антиген у лабораторіях, визначених дипломатичною установою КНР.

– Чи потрібно проходити медичну обсервацію та робити додаткові ПЛР тести після прибуття до Китаю?

– В залежності від провінції, після прибуття до Китаю необхідно пройти дво- або тритижневий карантин у визначеному готелі за власний рахунок. Під час проходження зазначеної обсервації обов’язковим є проходження додаткових ПЛР тестів, кількість яких визначається компетентними органами кожної провінції окремо.

– Який перелік вакцин, визнаних компетентними органами КНР?

– Перелік вакцин, необхідних для дозволу на в’їзд до Китаю, визначаються диппредставництвами КНР в певних країнах в окремому порядку. Разом з цим жодна з іноземних вакцин ще не була схвалена для використання в материковому Китаї.

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux