• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Діалог культур - ключ до взаєморозуміння та довіри між Україною та Китаєм
Опубліковано 24 вересня 2013 року о 12:33

Шанхай – місто легендарне. Цьому мегаполісу притаманне особливе зачарування. Яких тільки епітетів він не був гідний – «Перлина Сходу», «Азіатський Нью-Йорк», «Східний Париж». Шедеври архітектури китайського стилю знаходятьсяпоруч із космополітичними, виблискуючими сталлю та склом монументальними хмарочосами.Місто є унікальним сплавом східної та західної культур. При цьому Шанхай – провідний торговий, економічний, індустріальний центр Китаю і один із найбільших морських портів у світі.

Шанхай – місто легендарне. Цьому мегаполісу притаманне особливе зачарування. Яких тільки епітетів він не був гідний – «Перлина Сходу», «Азіатський Нью-Йорк», «Східний Париж». Шедеври архітектури китайського стилю знаходятьсяпоруч із космополітичними, виблискуючими сталлю та склом монументальними хмарочосами.Місто є унікальним сплавом східної та західної культур. При цьому Шанхай – провідний торговий, економічний, індустріальний центр Китаю і один із найбільших морських портів у світі.

Економіка Шанхаю динамічно розвивається завдяки вдалим інвестиціям, активній міжнародній торгівлі, ліберальному економічному законодавству та прозорій податковій політиці. Хмарочоси, міжнародні виставки, економічні форуми – усе це в останні роки набуло масштабів світового рівня. Поступово Шанхай перетворюється на один із провідних фінансових та економічних центрів нашої планети.

Логічно, що в цих умовах пропаганда України, її надбань, економічного потенціалу та культурних цінностей стає дедалі важливішою складовою роботи нашої консульської установи у найбільшому китайському мегаполісі. Саме на це націлював українських дипломатів, перебуваючи у вересні 2010 року в Шанхаї Президент України В.Ф.Янукович, державний візит якого до КНР вивів наші двосторонні відносини на якісно новий рівень. Співробітництво з Китаєм – це пропаганда України та її можливостей, - зазначив глава держави після відвідання української експозиції на ЕКСПО-2010. Наразі співпраця між Україною та КНР відзначається динамізмом, масштабністю, глибиною.

У цьому контексті україно-китайські культурні зв’язки відіграють роль  народної дипломатії у зав’язуванні та зміцненні дружніх стосунків двох великих держав; дають уявлення про єдність двох наших народів, показують загально значущі вічні цінності, що є цікавим і зрозумілим кожній розумній людині.

Співробітництво у сфері культури створює підґрунтя для діалогу двох народів у майбутньому, духовно-емоційна основа мистецтва зближує наші народи, показуючи одночасно їхню національну унікальність; культурні взаємозв’язки суттєво впливають на суспільну свідомість, у процесі взаємних контактів відбувається культурне взаємобагачення.

І головне, – українсько-китайські зв’язки стають важливим елементом у духовному житті обох народів і, без сумніву, сприяють утвердженню, збереженню й передачі майбутнім поколінням культурної спадщини в усіх її формах, яка відображає досвід і бажання людства взагалі, створюючи тим самим сприятливе оточення для розвитку культурних зв’язків у всьому їхньому розмаїтті , сприяючи справжньому діалогу між культурами.

На цьому шляху наші народи ідуть одне до одного з іменами на устах, які втілюють їхній національний дух. Імена Шевченка й Гоголя для нас, і в усьому світі - це визнані символи України, як і імена Конфуція та Лаоцзи для Китаю. Відтепер на території Шанхайської театральної академії серед пам'ятниківписьменникам-драматургам світового рівнявстановлено погруддя видатному українцю Миколі Гоголю. Бюст, виготовлений з бронзи відомими українськими скульпторами - подружжям Олександрою Рубан і Віктором Липівкою.На пам'ятнику викарбовано напис: "Великому письменнику. Великому українцю".

 Пам'ять про цього унікального письменника вже увічнена монументами в Україні, Росії, Західній Європі. Віднині наш земляк Микола Гоголь належить Шанхаю,а разом з ним й усьому китайському народові.

Непересічною подією у культурному житті мегаполісу стало урочисте відкриття «Днів української культури в Шанхаї», присвячених 20-й річниці від дня встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китаєм.

Організаторами заходів з української сторони виступили Генеральне консульство України в Шанхаї та Товариство «Україна-Китай», з китайської - Шанхайське народне товариство дружби із закордоном (один із підрозділів Шанхайської мерії), Федерація жінок м. Шанхай та Шанхайська академія театрального мистецтва.

У рамках програми «Днів України в Шанхаї» в приміщенні Шанхайської театральної академії відкрилась виставка сучасного українського живопису «Прекрасна Україна», на якій були представлені понад сто полотен провідних українських художників.

Найбільшу вагу в зближенні будь-яких народів відіграє література й мистецтво, до завдання яких входить ознайомити й надати перше уявлення про національну специфіку народу. У цьому контексті яскравим заходом програми «Днів культури України в Шанхаї» став святковий концерт, присвячений презентації чудової поетичної збірки видатної української поетеси Л.М.Скирди «Мелодія чотирьох сезонів».

Важлива роль у двосторонній культурній взаємодії відведена першому в історії Українському Дому на китайській землі, церемонія відкриття якого відбулась у Шанхаї 24 серпня цього року за ініціативи Генерального консульства. У Центрі будуть проводитися різноманітні виставки та фестивалі, концерти, презентації, а також бізнес-семінари, симпозіуми та круглі столи. Одним з пріоритетних напрямків його діяльності стане об'єднання українців, які проживають в Шанхаї.

У рамках відкриття Центру представлено виставку українського живопису, твори скульптора Василя Салиги, відбулася презентація книги відомого китайського художника Чжен Женгана "Листи кохання до України", показ колекцій  національного вбрання українських дизайнерів і святковий концерт. Також розгорнуто експозицію старовинних рушників та народного вбрання, археологічну колекцію давньої кераміки. Перлиною вечора став виступ молодого талановитого колективу  «LaVivo» зі Львова. Хлопці майстерно і талановито акапельно заспівали найулюбленіші шлягери китайців їхньою рідною мовою, змусили публіку підтанцьовувати під українські пісні.

Організаторами заходу виступили Генеральне консульство України в Шанхаї, Міжнародна громадська організація "Культурно-дослідницький центр України та Китаю "Ланьхва", шанхайська компанія "Їнлунь", а також Шанхайський офіс Китайської асоціації ділового співробітництва.

Шанхай є традиційно центром української діаспори на Сході Китаю. У 30-40 роки минулого сторіччя тут мешкало до 5 тисяч українців, діяв український клуб, видавались газети і книжки, здійснювались театральні вистави, працювали школи та радіостанція. Декілька років тому вдалося відновити регулярні зібрання української громади.

У наших планах відновлення Українського клубу, створення української недільної школи на базі культурного центру, а також, починаючи з наступного року, організація випуску щотижневої газети українською мовою. На кінець листопада цього року, за ініціативи та підтримки ГКУ в Шанхаї, заплановано також відкриття першого в історії музею України у Китаї. Майбутній музей демонструватиме високий технічний рівень сучасної Україні, розповідатиме про історію нашої держави, її національну культуру, принципи освіти, запропоновані геніальним українським педагогом В.О.Сухомлинським.

Живе спілкування, а особливо спілкування з молоддю, зумовлює прояви спільної симпатії між народами. За ініціативи Генерального консульства України в Шанхаї, у 2011-2012 роках велика група київських ліцеїстів приїхала до Шанхаю з ознайомчою поїздкою і оселилася у китайських сім'ях, а учні шанхайських шкіл відвідали Київ і познайомилися з побутом українців. Діти змогли відчути подих культур, дізналися про китайські й українські традиції та звичаї.

У молодіжному діалозі важко переоцінити роль спорту. 19 квітня цього року в Пекіні Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка та Президент Олімпійського комітету КНР Лю Пен підписали Меморандум про співпрацю у сфері спорту. У документі, зокрема, передбачаєтся, що обидві сторони сприятимуть обмінам командами з різних видів спорту та проведенню змагань і спільних тренувань, у тому числі в рамках підготовки до ІІ літніх Юнацьких Олімпійських ігор 2014 року в Нанкіні, на території консульського округу. Участь української збірної у юнацьких Олімпійських Іграх – це унікальний шанс для пропаганди національного спорту та культури, який обов’язково необхідно використати у максимальний спосіб.

Втім, усе вищезгадане - це далеко не повний перелік запланованих програм із ознайомлення китайців з культурним надбанням України, її традиціями та історією. Знання один про одного, знайомство зі звичаями, характером, інтересами і цілями свого партнера - ключ до взаєморозуміння і співробітництва. В України та Китаю є для цього міцне підгрунтя, яке дозволить розширити й зміцнити взаєморозумінні і дружбу між обома нашими великими країнами та народами.

Вересень 2013 року                                                     

Шанхай

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux