• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Класифікація іноземних працівників та основні вимоги працевлаштування в КНР
Опубліковано 09 грудня 2019 року о 05:24

Щодо працевлаштування іноземних громадян на території КНР

З 1 квітня 2017 року вступив в силу новий порядок оформлення документів для працевлаштування іноземних громадян на території КНР.

Критерії класифікації іноземців, які приїжджають до Китаю з метою працевлаштування опубліковані на офіційному сайті Service system for foreigners in China 外国人来华工作管理服务系统за посиланням       http://fwp.safea.gov.cn/attached/file/20180731/20180731103648_983.pdf

Згідно нового порядку, всі іноземні громадяни, що бажають працевлаштуватися на території КНР поділяються на три категорії: А, В та С. Працівники категорії А і В можуть бути прийняті на довгострокову роботу, працівники категорії С - лише на короткострокову роботу в межах квоти.

До категорії А належать висококваліфіковані спеціалісти, для яких діють спрощені правила оформлення документів на роботу, фахівці в рамках реалізації державних планів по залученню іноземних професіоналів:

-         фахівці високого рівня: власники премій за досягнення в професійній сфері (наприклад, Нобелівська премія, а також інші премії в науці і мистецтві), дійсні члени академій наук, керівники науково-дослідних інститутів, керівники вищої ланки компаній зі списку Forbes 500, володарі олімпійських медалей, призери чемпіонатів світу та ін.;

-         іноземні фахівці, що можуть призначатися на посади високого рівня управління (наприклад, посади керівників організацій, фахівців-технологів в підприємствах центрального підпорядкування, спеціалістів центральних і регіональних компаній зі списку Forbes 500, спеціалістів підприємств інноваційних технологій загальнодержавного рівня та державних науково-дослідних центрів, співробітників центральних і регіональних ЗМІ та ін.);

-         іноземні фахівці у сфері інноваційної діяльності: засновники і керівники високої категорії, які є власниками патентів та інших прав інтелектуальної власності і на даний час розвивають бізнес в Китаї.

Категорія В - іноземні громадяни, які мають право отримати дозвіл на роботу на тривалий період. До цієї категорії відносяться:

-         іноземні громадяни з вищою освітою і досвідом роботи від 2 років, можуть призначаються на посади: а) керівників або фахівців в сфері освіти, науки і техніки, ЗМІ, культури, видавничої справи, мистецтва, охорони здоров'я, спорту в цілях виконання наукової, освітньої або управлінської роботи; б) спеціалістів по реалізації міждержавних угод; в) представників в філіалах іноземних компаній; г) керівників і фахівців підприємств, установ, громадських організацій;

-         технічні фахівці, що мають відповідний кваліфікаційний рівень міжнародного стандарту, а також вузькопрофільні спеціалісти, що відповідають потребам ринку праці КНР;

-         іноземці з високим рівнем доходу ( дохід яких в кілька разів перевищує середню заробітну плату);

-         спеціалісти-лінгвісти: за загальним правилом іноземні громадяни можуть викладати мову, якщо вони є носіями мови, а також мають професійну освіту по цій спеціальності та досвід роботи від 2 років.

Категорія С - іноземні громадяни, працевлаштування яких є обмеженим. Це іноземці, які не належать до груп А та В, і набирають менше 60 балів за новою системою балів. Для іноземців  категорії С можливо оформити тільки короткострокові робочі візи (термін дії до 90 днів) або дозвіл на працевлаштування за певною квотою (наприклад, за квотою для випускників іноземних вузів).

Основні вимоги щодо працевлаштування іноземців категорій А, В та С на території КНР:

а) вік: від 18 років;

б) відсутність судимості;

в) належний стан здоров'я;

г) наявність роботодавця;

д) наявність відповідних навичок і досвіду, необхідних для виконання певних видів роботи;

е) наявність паспорта для виїзду за кордон та відсутність заборони в'їзду на територію КНР.

Якщо іноземний громадянин не відповідає цим вимогам, то він не може подати документи навіть для короткострокового працевлаштування по категорії С.

Згідно нового порядку працевлаштування іноземних громадян, існує система балів для визначення категорій спеціалістів. Якщо іноземець не відноситься до певної групи спеціалістів, які автоматично потрапляють в категорію А або В, то його приналежність до категорії визначається за системою балів: до категорії А відносяться іноземці, які набрали більше 85 балів; до категорії В - від 60 до 84 балів; до категорії С - менше 60 балів.

При оцінюванні кількості балів враховуються наступні позиції:

1)      розмір заробітної плати (до 20 балів): залежно від розміру щорічної заробітної плати іноземний громадянин може набрати максимальну кількість балів. Чим вище заробітна плата, тим більше сума податку на доходи фізичних осіб і внески на соціальне страхування;

2)      освітній рівень (науковий ступінь, до 20 балів): залежно від рівня освіти претендент може отримати від 5 балів (ступінь бакалавра) до 20 балів (ступінь кандидата наук);

3)      досвід роботи (до 20 балів): досвід роботи в два роки оцінюється в 5 балів; за кожен наступний рік додається по 1 балу.

4)      період працевлаштування в КНР (до 15 балів) протягом року: якщо іноземний працівник буде проводити менше 3 місяців протягом року, то він не отримує балів; якщо більше 9 місяців - 20 балів;

5)      знання китайської мови (до 5 балів): максимальна кількість балів за знання китайської мови нараховується: а) іноземним громадянам, що здали іспит HSK на 5 або 6 рівень; б) іноземним громадянам, які мають ступінь бакалавра, магістра або кандидата наук, при умові що мова викладання - китайська; в) іноземним громадянам, які раніше були громадянами Китаю;

6)      територіальне місце працевлаштування (до 10 балів якщо фахівець приймається на роботу в західному, північно-східному регіоні країни або іншій особливій території);

7)      вік (до 15 балів): максимальна кількість балів нараховується працівникам у віці від 26 до 45 років. Після 46 років кількість балів знижується.

Крім того, іноземні громадяни можуть отримати додаткові бали:

-         5 додаткових балів присвоюються, якщо іноземний громадянин є випускником вузу світового рівня (включеного в рейтинг кращих вузів по всьому світу, перелік розміщено за посиланням http://fwp.safea.gov.cn/attached/file/20180516/20180516162250_266.pdf ), має досвід роботи в компанії зі списку Forbes 500, є власником патентів та інших прав інтелектуальної власності ( розміщено за посиланням http://fwp.safea.gov.cn/attached/file/20180731/20180731103648_983.pdf) або має не менше п'яти років досвіду роботи в Китаї.

-         10 додаткових балів присвоюються, якщо місце роботи іноземного громадянина знаходиться в одному із західних регіонів країни, на північному сході або в одному з бідних повітів, що потрапляють в державну програму по боротьбі з бідністю.

-         10 додаткових балів може бути отримано, якщо іноземний громадянин відповідає вимогою регіональної програми по залученню іноземних кадрів.

Вцілому нова система оцінювання претендентів на робочу візу обмежує працевлаштування іноземних громадян з мінімальним досвідом роботи, з низьким рівнем освіти. Такі посади підприємств/організацій повинні заповнювати за рахунок місцевих кадрів. Якщо підприємству/організації необхідно залучити кваліфікованого іноземного фахівця з тривалим досвідом роботи та платити відповідну заробітну плату, то такі претенденти можуть без проблем працевлаштуватися.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux