• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Щодо працевлаштування іноземних громадян на території КНР
Опубліковано 09 грудня 2019 року о 05:29

Рекомендації для громадян України, які мають намір працевлаштовуватись на території КНР

 1. Правова система КНР постійно врегульовує порядок працевлаштування та перебування іноземних громадян в Китаї та проводить відповідну перевірку. У зв’язку з цим, Генеральне консульство України в Шанхаї рекомендує громадянам України, що перебувають на території КНР дотримуватися законодавства та порядку перебування у КНР з метою працевлаштування, а також своєчасної зміни (переоформлення) правового статусу з метою подальшого законного працевлаштування.
 2. Перш за все слід знати, що на території КНР іноземні громадяни на законних підставах можуть здійснювати трудову діяльність за наявності робочої візи типу Z (або R), дозволу на працевлаштування та дозволу на проживання.
 3. Такі типи віз як бізнес, приватна, туристична, возз’єднання сім’ї, а також навчання (якщо в ній не зазначено проходження стажування чи робота) не дають законного права на працевлаштування на території КНР.
 4. Роботодавець (або офіційний представник) має подавати і оформлювати документи для працевлаштування іноземця, в тому числі подавати заявки на отримання ліцензії на роботу, дозволу на працевлаштування та дозволу на проживання.
 5. Радимо завчасно оформлювати в’їзну робочу візу Z (або R) та на підставі неї здійснювати реєстрацію та подальше оформлення дозволу на працевлаштування та дозволу на проживання.
 6. У разі перебування в КНР на підставі в’їзної візи, для тих хто має намір працевлаштуватися, в першу чергу необхідно зареєструватися по місцю проживання, далі разом з роботодавцем подати документи на оформлення дозволу на працевлаштування та дозволу на проживання. Ви маєте право працювати лише після початку дії такого дозволу та приступити до виконання трудових обов’язків згідно укладеного договору з роботодавцем.
 7. При виконанні трудових обов’язків слід звернути увагу, що дозвіл на працевлаштування обмежує місце роботи працівника і має відповідати фактичному місцю роботи, що зазначене в поданих документах при оформленні дозволу, тобто іноземний громадянин має право працювати лише в тій організації і тому місті (провінції), яке вказано в  документах.
 8. Зверніть увагу, у разі порушення законодавства в сфері працевлаштування застосовується покарання: порушення до трьох разів – затримання, що кваліфікується як незаконне працевлаштування і адміністративний арешт до 60 діб, з  подальшою депортацією з країни (за особистий рахунок або за рахунок роботодавця). Якщо порушення більше трьох разів – затримання кваліфікується як незаконний перетин державного кордону (кримінальне правопорушення) та за рішенням суду застосовується позбавлення волі на період до 3 років.
 9. У разі виникнення сумнівів щодо відповідності наявного дозволу на працевлаштування, дозволу на проживання та даних про роботодавця, слід невідкладно звернутися до Міграційної служби Бюро громадської безпеки для перевірки цих відомостей, а також отримати інформацію щодо порядку законного працевлаштування, який передбачений згідно наявних документів.
 10.  Слід пам’ятати, щоб уникнути потрапляння у скрутне становище на території КНР варто дотримуватися та виконувати умови міграційного законодавства щодо в’їзду та виїзду іноземних громадян та працевлаштування.
 11.  Не довіряйте підозрілим/незнайомим Вам особам, які ще на етапі візового звернення пропонують свої послуги щодо «псевдопрацевлаштування» або надання послуг посередників для працевлаштування на території КНР. Вимагайте від роботодавця Ваш примірник трудового договору, у якому чітко і ясно фіксуються умови Вашого законного працевлаштування на території КНР, відповідальність сторін у разі порушення умов договору та механізм вирішення трудових спорів при розірванні трудового договору. 
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux