• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
До уваги громадян України
Опубліковано 01 червня 2016 року о 12:35

Шановні громадяни України! У зв’язку з численними зверненнями стосовно сплати консульського збору за виконання консульських дій та строків обробки поданих Вами документів, звертаємо Вашу увагу на наступне.

І. Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон проводиться протягом не більше як три місяці після прийому документів від заявника. У разі необхідності здійснення запитів до компетентних органів термін оформлення паспорта продовжується на термін, необхідний для отримання відповіді. Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон у терміновому порядку не застосовується.

Консульський збір за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон складається з розгляду заяви з клопотанням про вчинення паспортної дії (106 юанів) та власне за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон:

Тарифи консульського збору за оформлення паспорта:

1. Оформлення паспорта – 825 юанів;

2. Оформлення паспорта замість утраченого чи зіпсованого – 1241 юань;

3. Оформлення уперше паспорта громадянина України для виїзду за кордон особі, яка досягла 16-річного віку – 515 юанів;

4. Оформлення паспорта дітям  до 16 років – 106 юанів (за розгляд клопотання про оформлення паспорта).

УВАГА!

Міграційною службою КНР впроваджено новий порядок перенесення/переоформлення діючих китайських віз до нових закордонних паспортів. Даним порядком передбачається можливість застосування штрафних санкцій до власників нових закордонних паспортів за неподання їх на реєстрацію до Міграційної служби КНР у 10-ти денний термін з дати оформлення, що зазначена в паспорті.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється у строк до 3 місяців, без урахування строків його доставки. У паспорті зазначається дата оформлення паспорта, а не фактична дата його отримання власником.

У цьому зв’язку, за письмовою заявою громадян України, які отримали паспорт громадянина України для виїзду за корон у консульській установі України в Шанхаї, Генеральне консульство України видаватиме довідки із зазначенням дати фактичного отримання нового паспорта для предявлення в Міграційну службу КНР.

ІІ. Продовження строку дії паспортів громадянина України для виїзду за кордон оформляється у звичайному порядку – десять робочих днів, у терміновому порядку – три робочих дні з дати подання необхідних документів та сплати консульського збору. У разі необхідності здійснення запитів до компетентних органів термін продовження строку дії паспорта продовжується на термін, необхідний для отримання відповіді.

Консульський збір за продовження строку дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон складається з розгляду заяви з клопотанням про вчинення паспортної дії (106 юанів) та власне за продовження терміну дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон (310 юанів). Таким чином, консульський збір складає – 416 юанів. За обробку паспорта в терміновому порядку стягується відповідно подвійний консульський збір (832 юані).

 УВАГА!

У чинних нормативно-правових актах, які регулюють порядок оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон, зокрема, Законі України про «Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженому постановою КМУ від 07.05.2014 №152 (далі - Порядок), відсутні положення, які передбачають можливість продовження терміну дії закордонних паспортів, технічний опис та зразок бланків яких затверджено згаданою постановою Уряду.
Зазначені акти регулюють порядок оформлення закордонних паспортів нового зразка та оформлення яких здійснюється засобами Єдиного державного демографічного реєстру.

Водночас, відповідно абзацу 5 статті 4 Закону України „Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України” паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється на період до десяти років з можливістю продовження на такий же термін.
Враховуючи викладене, у ситуаціях, що унеможливлюють оформлення громадянам України закордонного паспорта засобами ВІС у терміни, визначені Порядком (до трьох місяців без урахування строків доставки), за бажанням заявника, паспорт громадянина України для виїзду за кордон зразка 1994 року може бути продовжений на такий же строк, на який його було видано.

При цьому абзацом 6 Закону „Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України”, продовження терміну дії паспорта провадиться у порядку, встановленому для оформлення його видачі.
Закордонні дипломатичні установи при оформленні паспортних документів керуються наказом МЗС України № 1 від 09.01.2006 р., затверджений в Міністерстві юстиції України № 66/11940 від 26.01.2006 р. "Про затвердження Порядку оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон".
Пунктом 2.7. згаданого Порядку передбачений перелік для оформлення, а відтак і продовження терміну дії закордонного паспорта.

ІІІ. Процедура реєстрації дитини громадянином України відбувається на підставі частини 1 статті 7 Закону України "Про громадянство України" в редакції від 18.01.2001 року, який набув чинності 1 березня 2001 року, в якій зазначено: дитина, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України, незалежно від місця проживання батьків на момент народження дитини.

За оформлення довідки про реєстрацію дитини громадянином України консульський збір не стягується.

Звертаємо Вашу увагу на те, що свідоцтво про народження (медичний сертифікат), видане на території КНР, має бути легалізованим у встановленому порядку або (в окремих випадках) завіреним штампом Апостиль (див. розділ Засвідчення документів).

IV. Прийняття на тимчасовий облік здійснюється протягом трьох робочих днів з дати подання необхідних документів.

Громадяни України приймаються на тимчасовий консульський облік на термін, зазначений у виданому компетентними органами іноземної держави дозволі, що дає право на проживання в цій іноземній державі.

За прийняття на тимчасовий консульський облік консульський збір не стягується.

Прийняття на постійний консульський облік здійснюється протягом трьох робочих днів з дати подання необхідних документів та сплати консульського збору у звичайному порядку, у терміновому порядку – в день звернення за умови подання необхідних документів та сплати консульського збору.

За прийняття на постійний консульський облік справляється консульський збір  у розмірі 311 юанів (106 юанів за розгляд заяви з клопотанням про вчинення паспортної дії та 205 юанів за прийняття на постійний консульський облік).

За обробку паспорта в терміновому порядку стягується відповідно подвійний консульський збір (622 юані). 

За прийняття на постійний консульський облік дітей віком до 16 років консульський збір не стягується.

 

Повна інформація щодо ТАРИФІВ консульського збору, що справляються за вчинення консульських дій консульськими установами України в КНР за посиланням: http://shanghai.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/consular-charges

 

Генеральне консульство України в Шанхаї

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux